top of page

ПОРТФОЛИО

Ваннаставне активности

Међународни дан Дунава

 

Дан Дунава је интегрални део сарадње подунавских земаља и прославља се у свих четрнаест земаља потписница Међународне конвенције о заштити Дунава, како би се подигла свест за очување реке код што већег броја појединаца и како би се апеловало на рационалну употребу водених ресурса. У земљама широм Европе иницијатор обележавања Дана Дунава Идеја је  да ова прослава временом прерасте у међународни фестивал који би ујединио преко 81 милиона становника земаља подунавског слива различитих култура, начина живота и поимања реке. 

Погледати на линковима:

 

 

Школске 2018/19.  године наше активности су ушле у Базу успешних ваннаставних активности Завода за унапређивање васпитања и образовања.

       У Новом Саду од 1957. одржавају се Змајеве дечје игре, највећи међународни фестивал дечјег стваралаштва и стваралаштва за децу у југоисточној Европи. Ученици Основне школе „Јован Поповић“ из Баноштора су учесници овог фестивала у различитим његовим сегментима.

9. јун 2006. у оквиру Уличаролија – Слика и прилика  ученици I  и III разреда су наступили са нумером „Балони“.

5. јун 2007. Код Змаја у пет на Малиој сцени ученици наступили са нумером «Празници Holidej».

5. јун 2008. у оквиру Уличаролија ученици наступили на Тргу слободе Велика сцена Змајевих игара са игром «Кокице».

2009. у оквиру Уличаролија ученици наступили на Тргу слободе - Велика сцена Змајевих игара са игром «Мамбо #5».

Ученици редовно учествују и у ликовним радионицама у оквиру Змајевих игара. Лептири, радови наших ученика  прекрили су цео један пано у Природњачком музеју у Новом Саду.

2011. у оквиру Уличаролија ученици су наступили на Тргу слободе на Великој сцени Змајевих игара са игром «Флинстон».

9. јуна 2012. Ученици су наступили  са нумером «Хлеба, масти, паприке» (нумеру у оригиналу изводи Мелодиум SHOW HOR“,   текст: Александра Грбић Хрустић)

Малишани су представили своју школу и Баноштор у делу програма под називом Уличаролије у друштву са децом из Куле, Београда, Инђије, Новог Сада, Врбаса и Тивта.

Змајеве дечје игре у Новом Саду

Деца могу да полете, 

само треба да се сете.

                                      Ј.Ј. Змај

      Наши наступи су се ређали из године у годину тако да су деца наступала 2017, 2018, да би 2019. године отворили велику сцену Змајевих дечјих игара са наступом игре из Срема.

64239061_2264377530324500_23589616958518

         Учешће у пројекту Exchange 3 - Унапређење заштите животне средине 

„Унапређење заштите животне средине кроз управљање чврстим отпадом на територији општине Беочин“ чији је носилац Општина Беочин, а који финансира ЕУ кроз програм Exchange 3.

 Током маја и јуна 2011.  одржани су еко–инфо часови у којима су активно учествовали сви ученици од првог до осмог разреда. Учитељи и наставници су вршили одабир теме радионица,ж. Током радионица ученици су разговарали о загађењу природе, рециклажи и њиховом доприносу очувању природе. На маштовит начин су израђивали предмете од отпада и учествовали у мини представама. Радионице су имале за циљ да едукују најмлађе о врстама отпада, предностима рециклаже као и могућностима да се отпад искористи у нову сврху што је врло успешно и постигнуто.

14. септембра испорука контејнера извршена у основној школи “Јован Поповић” у Сусеку и подручним одељењима у Баноштору, Свилошу, Грабову и Лугу. 

Испоручени су контејнери за папир и ПЕТ амбалажу и два контејнера за лименке.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

У  Сусеку Лугу и Баноштору одржане су трибине за родитеље ученика где су се родитељи најпре упознали са активностима и радовима ученика који су настали током реализације  пројекта у који су школе биле активно укључене. Након тога, присутнима су се обратили Никола Вукшић,помоћник председника општине, Василије Цогољевић, директор ЈКП Беочин, Ванеса Белкић, менаџерка пројекта и Предраг Мартиновић, стручњак из града Ваљева. Добра посећеност трибина је показала да грађани Беочина имају изграђену свест о томе колико је заштита животне средине битна за наредне генерације и колика је одговорност свих нас појединачно да је очувамо и унапредимо за будуће нараштаје. На трибинама је грађанима подељен промотивни матријал који прати локалну кампању „Убаци а не баци“.

    Страшијада 

4. јуна 2011. ђаци ОШ „Јован Поповић“ из Баноштора  били су домаћини вршњацима из Суботице, Бачких Винограда, Србобрана, Новог Сада, Хајдукова, Куле, Беочина, Београда, Свилоша, поводом израде и  изложбе Страшила. Ученици су са толико жара правили страшила да их је жири наградио равноправним наградама. На пространом платоу поред Дунава, Страшила су била изложена и за време манифестације „Баношторски дани грожђа“, која је одржана почетком септембра, на радост свих мештана и гостију.

 


Центар за ликовно васпитање деце и омладине Војводине у Српском народном позоришту у оквиру Стеријиног позорја организује изложбу ликовних радова на тему Сцена маска, костим, лутка.

До сада је изложено преко педесет наших радова а три су награђена.


    Стеријино позорје у Новом Саду

      Међународно математичко такмичење Кенгур без граница

 

Друштво математичара Србије, с одобрењем  Међународне асоцијације  „Кенгур без граница“са центром у Паризу, од школске 2006/2007. године организујe у Србији Међународно математичко такмичење „Кенгур без граница“. Циљ такмичења је повећање интересовања за математичке и природне науке, као и степен логичког и комбинаторног мишљења, разумевања текстова и коришћења стеченог математичког знања. У оквиру такмичења ученици у целом свету, сад већ у преко 50 држава, у исто време размишљају о истим проблемима и решавају исте задатке.

На међународном такмичењу „Кенгир без граница“ 2011. године Никола Стојковић   (на слици) , ученик III разреда из Баноштора  освојио је друго место и сребрну медаљу.

Школске 2012/13. Никола Стојковић, ученик V разреда освојио је прву награду и златну медаљу.

 Учешће ученика на фестивалу - Ускршња чаролија 

Уочи Ускрса на Велики петак или Велику суботу одржава се фестивал „Ускршња чаролија“. Организатори су удружења „Мајкина радионица“ и туристичко удружење „Дунавски сокак“ из Баноштора. Кроз неколико радионица деца се упознају са обучајима уочи Ускрса као и традиционалним али и  модерним техникама фарбања јаја. 


bottom of page